fbpx

I i II Edycja

W programie KPT ScaleUp biorą udział firmy pracujące nad innowacjami dla przemysłu i smart city

I i II Edycja

W I edycji programu KPT ScaleUp biorą udział firmy pracujące nad innowacjami dla przemysłu
i smart city

I i II Edycja

W I edycji programu KPT ScaleUp biorą udział firmy pracujące nad innowacjami dla przemysłu i smart city

Uczestnicy II edycji

Firma oferuje system informatyczny do operacyjnego zarządzania inwestycjami przemysłowymi. Produkt dedykowany jest dla generalnych wykonawców, kontraktorów EPC oraz firm instalacyjnych i pozwala na bieżącą kontrolę prac na budowie i równoczesne tworzenie dokumentacji.

Firma oferuje Drone Nest, który jest pierwszym na świecie autonomicznym garażem dla dronów przemysłowych. Produkt pozwala na przechowywanie maszyn w trudnych warunkach atmosferycznych, autonomiczną wymianę akumulatorów, zdalne sterowanie oraz wymianę zebranych przez drona danych z chmurą.

Firma oferuje produkt usprawniający proces sprzedaży w branży nieruchomości. Sztuczna inteligencja o imieniu Anna, wspierana przez pracowników, odpowiada na wszystkie zapytania pochodzące z formularzy kontaktowych do 5 minut, zwiększając tym samym szanse konwersji nawet 21-krotnie.

Firma oferuje materiał antymikrobiotyczny przeznaczony do ochrony produktów z tworzyw sztucznych, farb i silikonów. Materiały uszlachetnione dodatkiem uzyskują nową jakość oraz funkcjonalność, która pozwala na dłuższe zachowanie higieny i estetyki finalnych produktów.

Firma oferuje produkt o nazwie Airport Analytics, dedykowany dla zarządców miejsc publicznych, takich jak lotniska, dworce, budynki administracji publicznej. System analizuje anonimowe dane pochodzące z kamer video, dostarczając na ich podstawie informacji na temat ilości osób, ich zachowań i sposobu poruszania się np. na terenie lotniska.

Firma oferuje produkt umożliwiający zdalną kontrolę zamknięcia zamka
w drzwiach. To niewielkie urządzenie nakładane na klucz sprawia, że informacja o stanie zamka (np. próbie jego otwarcia czy pozostawieniu w nim klucza) dostępna jest na telefonie użytkownika.

Firma produkuje inteligentne lampy, które pozwalają na znaczącą redukuję kosztów zużycia energii elektrycznej. Oprawy, dzięki innowacyjnym sensorom, maksymalnie wykorzystują światło naturalne, płynnie uzupełniając je do wybranej, najbardziej korzystnej ilości luksów.

Firma oferuje oprogramowanie do komputerowych obliczeń przepływu płynów i ciepła (CFD), dedykowane dla firm inżynierskich i uczelni. Produkt pozwala wielokrotnie przyspieszyć proces projektowania i obniżyć jego koszty. Narzędzie jest zintegrowane z MATLABem.

Firma oferuje rozwiązanie dla firm prezentujących klientom wizualizacje swoich produktów, np. budynków, wnętrz, mebli czy oświetlenia. Aplikacja służy do tworzenia realistycznych, interaktywnych wizualizacji 3D oraz ich prezentacji w przeglądarce (bez konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania) i w wirtualnej rzeczywistości.

Firma informuje pasażerów o rzeczywistym czasie odjazdu autobusów
i tramwajów, bazując na aktualnym położeniu pojazdów (sygnał GPS) oraz natężeniu ruchu. Dane na temat najszybszych połączeń między wybranymi miejscami dostępne są w Google Maps, dzięki czemu nie wymagają instalacji dodatkowej aplikacji. Usługa dedykowana jest dla miast i operatorów transportu publicznego.

Firma koncentruje się na automatyzacji procesu produkcji okien. TMA Labs wykonuje projekty i finalne maszyny do obróbki profili okiennych oraz integruje je z istniejącymi liniami produkcyjnymi.

Firma rozwija platformę dedykowaną dla wytwórców i odbiorców odpadów. ZEME przejmuje od klientów przemysłowych całość zadań związanych z gospodarką odpadami – od porównywania cen, przez nadzorowanie odbiorców, po rozliczenia z recyklerami.

Uczestnicy I edycji

Sense oferuje rozwiązanie monitorujące konstrukcję budynków wielkopowierzchniowych, które umożliwia precyzyjne śledzenie ugięć dachu pod wpływem śniegu lub gromadzącej się wody. System automatycznie wykrywa przecieki i podpowiada kiedy odśnieżanie dachu jest konieczne, pozwalając na znaczące oszczędności w zarządzaniu budynkami.

Airly tworzy inteligentny system monitoringu jakości powietrza, w którego skład wchodzą: sensory, otwarta platforma, prognoza jakości powietrza, aplikacje mobilne i raporty. Produkt skierowany jest do miast i samorządów, ale dociera również do mieszkańców, którzy dzięki ogólnodostępnym danym są informowani o jakości powietrza w czasie rzeczywistym.

Argas oferuje usługę lokalizacji obiektów w dużych przestrzeniach przemysłowych przy wykorzystaniu sygnału nawigacji satelitarnej i beaconów oraz przesyłania tych informacji za pomocą sieci bezprzewodowych. Rozwiązanie posiada też stronę serwerową, której zadaniem jest zbieranie i łączenie danych z różnych źródeł.

Bioseco oferuje urządzenie do automatycznego śledzenia ptaków, zwiększające bezpieczeństwo pasażerów samolotów oraz obniżające koszty portów lotniczych i farm wiatrowych. To pierwsze tego rodzaju urządzenie w skali globalnej.

Blast Lab oferuje produkt oparty o autorską technologię IndoorNavi, optymalizujący procesy wewnątrz przedsiębiorstwa poprzez wykorzystanie wiedzy na temat lokalizacji osób i obiektów w czasie rzeczywistym.

Embetech dostarcza sprzęt i oprogramowanie realizujące usługi transmisji danych dla wymagających zastosowań przemysłowych i profesjonalnych. Firma oferuje łatwe do zintegrowania elektroniczne moduły radiowe wraz z oprogramowaniem, umożliwiające budowę aplikacji pomiarowych i sterujących o najlepszym w swojej klasie zasięgu łączności i odporności na zakłócenia.

flowPIN udostępnia serwis internetowy typu SaaS do zarządzania informacją o wyrobach na wszystkich etapach życia produktu. Firma zapewnia narzędzie do znakowania, zbierania i udostępniania danych związanych z każdym elementem składowym lub całym produktem.

General Robotics oferuje bezprzewodowy i inteligentny system sterowania służący kontroli oświetlenia w obiektach wielkopowierzchniowych. Rozwiązanie znacząco obniża koszty eksploatacji, modernizacji oraz re-aranżacji tego typu obiektów.

Lantalux opracował nowy rodzaj źródeł światła, umożliwiający odtworzenie właściwości światła naturalnego w całym zakresie widzialnym. Komercyjna wersja produktu będzie mogła konkurować ze źródłami LED pod względem efektywności energetycznej i wierności oddawania barw.

Seedia oferuje inteligentną, zasilaną solarnie infrastrukturę dla przestrzeni publicznych i prywatnych. Ławki solarne, standy i inne produkty gromadzoną energię oddają m.in. w postaci możliwości ładowania urządzeń mobilnych, hot spotów Wi-Fi, podgrzewanych siedzisk czy ekranów e-papierowych.

SimPro dostarcza symulatory do szkolenia służb ratowniczych i pracowników cywilnych na wypadek wszelkich zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu. Rozwiązanie wyróżnia się zastosowaniem technologii VR, fotorealistyczną digitalizacją otoczenia oraz walidacją skuteczności szkolenia za pomocą badań psychofizjologicznych.

Galeria zdjęć – I Edycja

Galeria zdjęć – II Edycja

Galeria video

Krakowski Park
Technologiczny Sp. z o.o.

ul. Podole 60, 30-394 Kraków, NIP 675-11-57-834

Podole

Partnerzy wspierający

Bądź na bieżąco

Zakończyliśmy rekrutację do 2. edycji programu. Zostaw swojego maila, jeśli chcesz dostawać bieżące informacje na temat akceleratora.

Bądź na bieżąco

Zakończyliśmy rekrutację do 2. edycji programu. Zostaw swojego maila, jeśli chcesz dostawać bieżące informacje na temat akceleratora.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020